Yageo Group FMP100JR-52-2R2
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor 卤5% 2.2Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页2 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
TE Connectivity / AMP2-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
Yageo GroupFMP200JR-52-2R2
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 2.2Ohm 2W 5% Axial T/R
TE Connectivity2-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2.2ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
FMP Series 1 W 2.2 O ±5% ±100 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Res Metal Film 2.2 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R