Yageo Group AF0603FR-0723K7L
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0603 23.7kOhm 1% Paper T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
44,864
Authorized Distributors
2
Resistance
23.7 kΩ
23.7 kΩ
23.7 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 23700ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0723K7L
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0723K7L
PanasonicERJ-3EKF2372V
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3EKF2202V
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
AF FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 23.7kOhm 0.1W 1/10W
AF Series 0603 23.7 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 23700ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film Resistors - SMD 23.7kOhms 1/10W 0603 1% AEC-Q200