Yageo Group AF0201JR-0715RL
Res Thick Film 0201 15 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
55,004
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1GEJ150C
Res Thick Film 0201 15 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-0715RL
Res Thick Film 0201 15 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ150C
Res Thick Film 15 Ohm 5% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ160C
Res Thick Film 0201 16 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0715RL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 15Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 15 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 15Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 15Ohm 5% Paper T/R
AF Series 0201 15 Ohm ±5% 0.05 W ±200 ppm/°C Anti-Sulfuration Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 15ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR AF 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 15Ohm ±200ppm/C
Res, 15R, 5%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0201JR-0715RL