Yageo Group AF0201FR-07499RL
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 499Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
Restocked
Resistance
499 Ω
499 Ω
499 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 499Ohm 1% Paper T/R
AF FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 499Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 499ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 499Ohms 1/20W 0201 1% AEC-Q200
SMD Resistor 0201 499Ω ±1% 1/20W ±200ppm/℃