Yageo Group AF0201FR-0730RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 30Ohm 1% Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页2 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
89,849
Authorized Distributors
5
Resistance
30 Ω
30 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 30ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR AF 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 30Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 0201 30Ω ±1% 1/20W ±200ppm/℃