Yageo Group AC0603FR-0723K2L
Res Thick Film 0603 23.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页2 年前
Upverter
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.22%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
23.2 kΩ
23.2 kΩ
23.2 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 23.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0723K2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 23.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-1323K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 23200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCRG0603F22K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 22000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0722KL
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 23200ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 23.2kOhm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 23.2 k Ohms 100 mW 0 603 1% AEC-Q200 Standard Power V