Yageo Group AC0603FR-07124KL
Res Thick Film 0603 124K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页2 年前
Upverter
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.63%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
124 kΩ
124 kΩ
124 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07124KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 124kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-07120KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 120kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 121kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 120K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 115K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 124000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 124kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 124K OHM 1% 1/10W 0603