Xilinx XC4VLX40-11FF1148C
FPGA Virtex-4 LX Family 41472 Cells 90nm (CMOS) Technology 1.2V 1148-Pin FC-BGA
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页27 年前
Augswan
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
Number of Logic Blocks (LABs)
4608
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
640
Number of Gates
RAM Size
216 kB
216 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
1.26 V
Peripherals
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2004-09-10
相关零件
FPGA Virtex-5 LX Family 46080 Cells 65nm (CMOS) Technology 1V 324-Pin FC-BGA