Xilinx XC4VLX15-12FF668C
FPGA Virtex-4 LX Family 13824 Cells 90nm (CMOS) Technology 1.2V 668-Pin FCBGA
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页27 年前
SHENGYU ELECTRONICS
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
88,504
Authorized Distributors
0
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
668
Number of Logic Blocks (LABs)
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
320
Number of Gates
RAM Size
108 kB
108 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2004-09-10
相关零件
FPGA Virtex-II Pro Family 11088 Cells 1200MHz 0.13um/90nm (CMOS) Technology 1.5V 896-Pin FCBGA
FPGA Virtex-5 LXT Family 65nm (CMOS) Technology 1V 323-Pin FC-BGA
FPGA Virtex-II Pro Family 11088 Cells 1200MHz 0.13um/90nm (CMOS) Technology 1.5V 672-Pin FCBGA
描述