AMD XC3S400-4PQG208I
FPGA Spartan-3 Family 400K Gates 8064 Cells 630MHz 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet272 页12 年前
Augswan
HQonline
iiiC
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 AMD XC3S400-4PQG208I 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
PQFP
PQFP
Number of Pins
208
Number of Logic Blocks (LABs)
896
Number of Logic Elements/Cells
8064
Number of I/Os
141
Number of Gates
RAM Size
36 kB
36 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date1997-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
相关零件
FPGA Spartan-3 Family 400K Gates 8064 Cells 725MHz 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 572MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Lattice SemiconductorLFXP2-8E-5QN208I
FPGA LatticeXP2 Family 8000 Cells 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP Tray
Lattice SemiconductorLFXP2-8E-7QN208C
FPGA LatticeXP2 Family 8000 Cells 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Lattice SemiconductorLFXP6E-5QN208C
FPGA LatticeXP Family 6000 Cells 400MHz 130nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP Tray
描述