Xicor X9116WS8I-2.7
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% 85C 4.9mm 10000Ohm
Obsolete
数据表
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页22 年前
Datasheet11 页23 年前
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Xicor X9116WS8I-2.7 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,127
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
16
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
RenesasX9116WS8
Digitally Controlled Potentiometer (XDCP) | IC DGTL POT 10KOHM 16TAP 8SOIC
IC DIGITAL POT 10K 16TP 8SOIC
Digital Potentiometer 10kOhm 32POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC N T/R
Digital Potentiometer 100POS 10KOhm Single 8-Pin SOIC T/R
10K DIGITAL POTENTIOMETER INCREMENT/DECREMENT CONTROL INTERFACE 32 POSITIONS PDSO8
RenesasX9313WSZ
Digital Potentiometer 10kOhm 32POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC N Tube
描述
Digital Potentiometer, 1 Func, 10000ohm, Increment/decrement Control Interface, 16 Positions, CMOS, PDSO8