Welwyn WINT0603LF031003B
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.69%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,629
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2015-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
描述
100K OHM .1% 25PPM 1/10W
Res, Thin Film, 100K, 0.1%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:100Kohm; Product Range:win Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Type:thin Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 0.1% Rohs Compliant: Yes