Welwyn WHS7-4R7JT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4.7ohm, 5.736V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
3 个月趋势:
-1.47%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS7-4R7JT07 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
VISHAY AC05000004708JAC00 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
4.7 Ohms 5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withst
TE Connectivity / AMP3-1623795-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5J4R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 4.8477V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-4R7
描述
Axial FIXED RESISTOR WHS 0.346Diax0.984L 8.80mmx25.00mm 7W 4.7Ohm ±200ppm/C
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, SURGE, 4R7, 7W, 700V, 5%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)