Vishay CP00054R700JE14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 4.8477V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-01-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
相关零件
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 2W ±300ppm/°C Conformal Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
TE Connectivity / AMP5-1623795-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 4.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB5R00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB5R10
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL
CP-5 4.7 5% E14 e3