Welwyn WHS5-2R2JT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.2ohm, 3.3166V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Newark
3 个月趋势:
+30.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS5-2R2JT075 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-2R2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623730-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 2.2 Ohm 5% 5W ±200ppm/C Cement AXL T/R
2.2¦¸ ¡À5% 5W ¡À200ppm/¡æ 16.5mm
WHS5-2R2JT075, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, WIREWOUND, 2R2, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:2.2ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 2R2, 5W, 500V, 5%; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)