Welwyn WHS3-2R2JA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.2ohm, 2.569V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.59%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS3-2R2JA1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
TE ConnectivityCBT50J2R2
Res Carbon Composition 2.2 Ohm 5% 1/2W Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsRSMF1JT2R20
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-2R2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 2.2 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 2R2, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:2.2ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 2R2, 3W, 350V, 5%; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)