Welwyn ASC2010-4R7FT4
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Asc Series, 4.7 Ohm, 750 Mw, 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.89%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R75L
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R42L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 4.42Ohm 1% Emboss T/R
Res Thick Film 2010 4.99 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES, 4R7, 1%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 4.7ohm; Product Range: ASC Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolera
4.7¦¸ ¡À1% 750mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*550¦Ìm