Welwyn ASC2010-2R2FT4
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Asc Series, 2.2 Ohm, 750 Mw, 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
备用零件
Price @ 1000
Stock
62,266
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-072R2L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.2Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-072RL
Res Thick Film 2010 2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-072R21L
RC Series 2010 0.75 W 2.21 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 2.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 2.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 200ppm/C 2.2Ohm 750mW
RES, 2R2, 1%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 2.2ohm; Product Range: ASC Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolera