Welwyn ASC0603-680KFT5
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Asc Series, 680 Kohm, 100 Mw, 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
97,584
Authorized Distributors
5
Resistance
680 kΩ
680 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0603F680K
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-07680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-13680KL
PanasonicERJ3EKF6803V
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 680000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
680K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*450¦Ìm
电阻, 680K, 1%, 0.1W, 0603, 厚膜;
RES, 680K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 680kohm; Product Range: ASC Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolera