Walsin Technologies WR12X82R0FTL
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Newark
element14 APAC
Burklin Elektronik
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,138
Authorized Distributors
1
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 82 Ω, 0.25 W, ±1 %, CR1206-FX-82R0ELF
PanasonicERJPA3F82R0V
Res Thick Film 0603 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8ENF82R0V
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF82R0V
Res Thick Film 0603 82 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0782RL
Res Thick Film 0603 82 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 82 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Walsin WR12X82R0FTL 0603 SMD Resistor 82 Ohm 1% 1/4W Chip Component
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 82 Ω, 0.25 W, ±1 %, WR12X82R0FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 82ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Chip Resistor, Wr12 Series, 82 Ohm, 250 Mw, 1%, 200 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR12X82R0FTL
RES, 82R, 1%, 200V, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 82ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)