Walsin Technologies WR12X4221FTL
Res Thick Film 1206 4.22K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Future Electronics
Stock
1,711
Resistance
4.22 kΩ
4.22 kΩ
4.22 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
WR Series 1206 4.22 kOhm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4220ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 4K22 1% Resistor