Walsin Technologies WR12X333 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 33kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,265
Authorized Distributors
3
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 33KΩ ±5% 1/4W ±100ppm/℃
RES 33K OHM 5% 1/4W 1206
1206 33K 5% Resistor
33000¦¸ ¡À5% 1/4W 1206