Walsin Technologies WR12X271 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,924
Authorized Distributors
1
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 270 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 270R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)