Walsin Technologies WR12X2611FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2610ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Resistance
2.61 kΩ
2.61 kΩ
2.61 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES 2.61K OHM 1% 1/4W 1206
1206 2K61 1% Resistor