Walsin Technologies WR12X21R5FTL
250mW Thick Film Resistors ±1% ±100ppm/℃ 21.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-68.87%
备用零件
Price @ 1000
Stock
815
Authorized Distributors
2
Resistance
21.5 Ω
21.5 Ω
21.5 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 21.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 21.5Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
RES 21.5 OHM 1% 1/4W 1206
1206 21R5 1% Resistor