Walsin Technologies WR12X1621FTL
Res Thick Film 1206 1.62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Future Electronics
Stock
27,720
Resistance
1.62 kΩ
1.62 kΩ
1.62 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1620ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
WR Series 1206 1620 O ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Automotive Chip Resistor
1206 1K62 1% Resistor