Walsin Technologies WR12X150 JTL
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.68%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ150V
ERJ Series 1206 15 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1206JR-0715RL
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-1315RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
SMD Resistor 1206 15Ω ±5% 1/4W ±100ppm/℃
RES, 15R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)