Walsin Technologies WR12X1211FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1210ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
1.21 kΩ
1.21 kΩ
1.21 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
RES 1.21K OHM 1% 1206
1206 1K21 1% Resistor