Walsin Technologies WR12X1000FTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
element14 APAC
TME
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF90R9V
Res Thick Film 0805 90.9 Ohm 1% 1/8W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0100FR-07100RL
Res Thick Film 0100 100 Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 91 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 110 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Thick Film Resistors – SMD; WALSIN; WR12X1000FTL; 100 Ohm; 1206; 1 %; Metal Oxide, Thick Film
Surface Mount Chip Resistor, Wr12 Series, 100 Ohm, 250 Mw, 1%, 200 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |Walsin WR12X1000FTL
FIXED RESISTOR Chip Resistor 250mW 100Ohm 100ppm/C 1%
RES, 100R, 1%, 200V, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 100ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)