Walsin Technologies WR12W3R00FTL
Res Thick Film 1206 3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) -200ppm/C to 400ppm/C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
3 Ω
3 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
400 ppm/°C
400 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-073RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 3 Ω, 0.25 W, ±5 %, CR1206-J/-3R0ELF
Yageo GroupRC1206FR-073R3L
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 3.01Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3ohm, 200V, 1% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Chip Resistor, Wr12 Series, 3 Ohm, 250 Mw, 1%, 200 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR12W3R00FTL
250mW Thick Film Resistors 200V -200ppm/℃~+400ppm/℃ ±1% 3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES, 3R, 1%, 200V, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)