Walsin Technologies WR10X1000FTL
333.333mW 200V ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
172
Authorized Distributors
1
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
330 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
SMD Resistor 1210 100Ω ±1% 1/3W ±100ppm/℃
1210 100R 1% Resistor
RES 100 OHM 1% 1210