Walsin Technologies WR08X910 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6GEYJ910V
Res Thick Film 0805 91 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-0791RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 91Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 91ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 91 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 91Ohm 0.125W 1/8W
PanasonicERJ-6GEYJ101V
Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES 91 OHM 5% 1/8W 0805
0805 91R 5% Resistor
电阻, 91R, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
new, original packaged
RES, 91R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 91ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Eleme; Available until stocks are exhausted Alternative available