Walsin Technologies WR08X820JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
0805 82R 5% Resistor
RES 82 OHM 5% 0805