Walsin Technologies WR08X751 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,625
Authorized Distributors
1
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 750ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-07750RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 750Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 750 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6GEYJ751V
Res Thick Film 0805 750 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 750 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
描述
Chip Resistors 0805 750Ω ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES 750 OHM 5% 1/8W 0805
0805 750R 5% Resistor
new, original packaged
RES, 750R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 750ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)