Walsin Technologies WR08X7321FTL
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 7.32kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,959
Authorized Distributors
1
Resistance
7.32 kΩ
7.32 kΩ
7.32 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 7320ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 7.32K OHM 1% 1/8W 0805
0805 7K32 1% Resistor
7320¦¸ ¡À1% 1/8W 0805