Walsin Technologies WR08X68R1FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 68.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
68.1 Ω
68.1 Ω
68.1 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES 68.1 OHM 1% 1/8W 0805
0805 68R1 1% Resistor