Walsin Technologies WR08X5761FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 5.76kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,284
Authorized Distributors
1
Resistance
5.76 kΩ
5.76 kΩ
5.76 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
WR Series 0805 5760 Ohm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Res Thick Film 0805 5.76K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5760ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805