Walsin Technologies WR08X56R0FTL
Res Thick Film 0805 56 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Newark
element14 APAC
Burklin Elektronik
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,516
Authorized Distributors
2
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0756RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 56Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 56Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0751RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 51 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0805FR-0760R4L
Res Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 56.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 56 Ω, 0.125 W, ±1 %, WR08X56R0FTL
Walsin WR08X56R0FTL 0603 SMD Resistors 56 Ohm 100mW Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Chip Resistor, Wr08 Series, 56 Ohm, 125 Mw, 1%, 150 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR08X56R0FTL
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 56Ohm 125mW
RES, 56R, 1%, 150V, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 56ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)