Walsin Technologies WR08X565 JTL
Res Thick Film 0805 5.6M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
5.6 MΩ
5.6 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5600000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 5M6 5% Resistor