Walsin Technologies WR08X512JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
36,432
Authorized Distributors
1
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RES 5.1K OHM 5% 0805
0805 5K1 5% Resistor