Walsin Technologies WR08X333 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 33000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.47%
备用零件
Price @ 1000
Stock
99,375
Authorized Distributors
4
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Chip Resistors 0805 33KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
33 kOhms ¡À5% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805
RES, 33K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 33kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)