Walsin Technologies WR08X27R0FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,346
Authorized Distributors
2
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1206FR-1327RL
Res Thick Film 1206 27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0805 27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 27 Ω, 0.125 W, ±1 %, WR08X27R0FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 27ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, LEAD FREE
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 1% 100ppm/C 27Ohm 125mW
RES, 27R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 27ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)