Walsin Technologies WR08X271 JTL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-07270RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805JR-07270RL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13270RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR 0805 Chip Resistor 5% 100ppm/C 270Ohm 125mW
RES, 270R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)