Walsin Technologies WR08X2700FTL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.98%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
TE ConnectivityCRG0805F270R
PanasonicERJ-6ENF2700V
Resistor Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6ENF2870V
Res Thick Film 0805 287 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Chip Resistor, Wr08 Series, 270 Ohm, 125 Mw, 1%, 150 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Walsin WR08X2700FTL
THICK FILM GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR
RES, 270R, 1%, 150V, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)