Walsin Technologies WR08X2612FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 26100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
26.1 kΩ
26.1 kΩ
26.1 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES 26.1K OHM 1% 0805
0805 26K1 1% Resistor