Walsin Technologies WR08X21R0FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 21ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
187
Authorized Distributors
1
Resistance
21 Ω
21 Ω
21 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES 21 OHM 1% 1/8W 0805
0805 21R0 1% Resistor