Walsin Technologies WR08X1961FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1960ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Stock
19,126
Resistance
1.96 kΩ
1.96 kΩ
1.96 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES 1.96K OHM 1% 1/8W 0805
0805 1K96 1% Resistor