Walsin Technologies WR08X1913FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 191kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
Stock
4,201
Resistance
191 kΩ
191 kΩ
191 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 191000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 191K OHM 1% 1/8W 0805
0805 191K 1% Resistor
191 kOhms ¡À1% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805