Walsin Technologies WR08X1911FTL
Res Thick Film 0805 1.91K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
Stock
19,902
Resistance
1.91 kΩ
1.91 kΩ
1.91 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 1.91kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1910ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
1910 Ohms ¡À1% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805