Walsin Technologies WR08X1821FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1820ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Stock
75,000
Resistance
1.82 kΩ
1.82 kΩ
1.82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES 1.82K OHM 1% 1/8W 0805
0805 1K82 1% Resistor
1820 Ohms ¡À1% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805